Zmiany w rozkładach jazdy autobusów
2012-12-28 13:48

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Od Nowego Roku zaczną obowiązywać zmienione rozkłady jazdy autobusów J, 304 i 319. Zwiększy się także ilość kursów na niektórych liniach. Ponadto trasy 319 i J-tki zostaną wydłużone odpowiednio do Łubowca i Cezarówki Dolnej.

Miejski Informator Kulturalny
2012-12-28 12:17

Miejski Informator Kulturalny

Miasto przygotowało pierwszy Miejski Informator Kulturalny stanowiący kalendarium najciekawszych wydarzeń kulturalnych, jakie w styczniu 2013 roku odbędą się w Jaworznie. Począwszy od nowego roku będzie on wydawany cyklicznie - co miesiąc, aby przedstawić jaworznianom ofertę imprez kulturalnych organizowanych w mieście.

W Jaworznie najniższe bezrobocie
2012-12-28 10:19

W Jaworznie najniższe bezrobocie

Według najnowszych danych poziom bezrobocia w Jaworznie jest jednym z najniższych w regionie sosnowieckim. Aktualnie w naszym mieście bezrobocie wynosi 10,6 proc., a bez pracy pozostaje około 3,1 tys. osób. Warto zauważyć, że stopa bezrobocia w Jaworznie jest niższa o 1,9 proc. od wskaźnika ogólnopolskiego i na przestrzeni ostatnich 10 lat zmniejszyła się o ponad połowę.

Rondo ponownie na sprzedaż
2012-12-27 16:53

Rondo ponownie na sprzedaż

Już po raz czwarty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można "czasowo" nabyć rondo w centrum Jaworzna. Zwycięzca licytacji otrzyma na rok symboliczny akt własności. A wszystko po to, by wesprzeć XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Moja Firma = Mój Sukces
2012-12-27 13:27

Moja Firma = Mój Sukces

Trwa rekrutacja do projektu "Moja firma = mój sukces - wsparcie w założeniu firmy osób 50+". Propozycja skierowana jest do osób, które ukończyły 50 lat, planują założyć własną działalność gospodarczą, są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo oraz zamieszkują podregion sosnowiecki. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swój udział w projekcie jeszcze tylko do końca roku.

Testy elektrycznego Solarisa
2012-12-27 10:16

Testy elektrycznego Solarisa

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej testuje kolejny autobus z napędem elektrycznym. Do 1 stycznia ekologiczny i cichy pojazd będzie obsługiwał wybrane kursy na linii 370.

Ostrożnie z fajerwerkami!
2012-12-27 08:57

Ostrożnie z fajerwerkami!

Okres zbliżającego się sylwestra i zabaw karnawałowych sprzyja świętowaniu przy użyciu widowiskowych materiałów pirotechnicznych. Trzeba jednak pamiętać, że nieumiejętne i nieodpowiednie używanie fajerwerków może się przerodzić w sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, a nawet życiu ludzi. O konsekwencjach związanych ze sprzedażą petard nieletnim powinni także pamiętać handlujący.

Rusza budowa plant
2012-12-24 10:54

Rusza budowa plant

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z projektem budowy Jaworznickich Plant w centrum miasta. W pierwszej kolejności wykonane zostaną alejki, system nawadniania i elementy umożliwiające w przyszłości wykonanie oświetlenia terenu.

Styczeń w bibliotece
2012-12-21 13:14

Styczeń w bibliotece

Języki obce, klub filmowy, warsztaty, wernisaże, a także wykłady i wystawy - to tylko niektóre z propozycji, jakie dla mieszkańców przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Poniżej prezentujemy szczegółowy program zajęć.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne
2012-12-21 11:41

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Drodzy Mieszkańcy Jaworzna! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam Państwu życzenia zdrowych i serdecznych spotkań w rodzinnym gronie przy wigilijnym, świątecznym stole. Niech magiczna moc świąt przyniesie Wam otuchę i radość, a Gwiazda Betlejemska zaświeci pełnym blaskiem i doprowadzi do Szczęśliwego Nowego Roku, pełnego nadziei i wszelkiej pomyślności.